در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...

سایت آگهی 747 | ثبت آگهی رایگان | درج آگهی

ثبت نام و ارسال اظهارنامه ارزش افزوده

ثبت نام و ارسال اظهارنامه ارزش افزوده

آگهی رایگان
  • خدمات مالی/حسابداری/بیمه
  •  phone
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۴۰۰/۰۱/۱۲
  • آخرین بروز رسانی : ۱۴۰۰/۰۱/۱۳
  •    تهران تهران
  • 103 بازدید

ثبت نام و ارسال اظهارنامه ارزش افزوده
اشخاص حقوقی و حقیقی مشمول ثبت نام در نظام مالیات برارزش افزوده بایستی اظهارنامه ارزش افزوده خود را به صورت هر سه ماه یکبار و حداکثر تا پانزدهم ماه بعد از اتمام هر فصل ، طبق دستورالعمل های اعلامی سازمان از طریق سامانه evat.ir به سازمان مالیات ارزش افزوده ارسال و مالیات خود را پرداخت نمایند.

مالیات ارزش افزوده چیست؟
مالیات ارزش افزوده مالیاتی است که به بهای کالا و خدمات اضافه شده و از خریدار یا مصرف کننده دریافت می گردد. از آنجائیکه خود فروشنده نیز موقع خرید اولیه کالا ، مالیات پرداخت نموده است ، لذا بایستی مالیات های پرداختی ناشی از خرید کالا را از مالیات های دریافتی حاصل از فروش کالا و خدمات کسر نموده و مابه التفاوت را به حساب دولت واریز نمایند.

چه کالاهایی معاف از ارزش افزوده می باشند ؟
در ایران کلیه کالا ها و خدمات و هم چنین واردات آن ها مشمول مالیات می باشند به استثنای مواردی که طبق ماده 12 قانون مالیات ارزش افزوده خرید و واردات آن ها معاف از ارزش افزوده می باشند که به شرح ذیل می باشد :

1- محصولات کشاورزی فرآوری نشده;

2- دام وطیور زنده، آبزیان، زنبور عسل ونوغان;

3- انواع کود، سم، بذر ونهال;

4- آرد خبازی، نان، گوشت، قند، شکر، برنج، حبوبات وسویا، شیر، پنیر، روغن نباتی وشیر خشک مخصوص تغذیه کودکان;

5- کتاب، مطبوعات، دفاتر تحریر وانواع کاغذ چاپ، تحریر ومطبوعات;

6- کالاهای اهدایی به صورت بلا عوض به وزارتخانه ها، موسسات دولتی ونهادهای عمومی غیر دولتی با تأیید هیأت وزیران وحوزه های علمیه با تأیید حوزه گیرنده هدایا;

7- کالاهایی که همراه مسافر وبرای استفاده شخصی تا میزان معافیت مقرر طبق مقررات صادرات و واردات، وارد کشور می شود. مازاد بر آن طبق مقررات این قانون مشمول مالیات خواهد بود;

8- اموال غیر منقول;

9- انواع دارو، لوازم مصرفی درمانی، خدمات درمانی (انسانی، حیوانی وگیاهی) وخدمات توانبخشی وحمایتی;

10- خدمات مشمول مالیات بر درآمد حقوق، موضوع قانون مالیاتهای مستقیم;

11- خـدمـات بـانـکی و اعتباری بانکها،موسسات و تعاونیهای اعتباری و صندوق های قرض الحسنه مجاز و خدمات معاملات و تسویه اوراق بهادار و کالا در بورسها و بازارهای خارج از بورس.

12- خدمات حمل ونقل عمومی مسافری برون شهری و درون شهری، جاده ای، ریلی، هوایی ودریایی;

13- فرش دستباف;

14- انواع خدمات پژوهشی وآموزشی که طبق آئین نامه ای که با پیشنهاد مشترک وزارتخانه های علوم تحقیقات وفناوری، امور اقتصادی ودارایی، بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، آموزش وپرورش وکار وامور اجتماعی ظرف مدت شش ماه از تاریخ تصویب این قانون به تصویب هیأت وزیران می رسد;

15- خوراک دام وطیور;

16- رادار وتجهیزات کمک ناوبری هوانوردی ویژه فرودگاه ها بر اساس فهرستی که به پیشنهاد مشترک وزارت راه وترابری و وزارت امور اقتصادی ودارایی تهیه وظرف مدت شش ماه از تاریخ تصویب این قانون به تصویب هیأت وزیران می رسد;

17- اقلام با مصارف صرفا دفاعی (نظامی وانتظامی) وامنیتی بر اساس فهرستی که به پیشنهاد مشترک وزارت دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح و وزارت امور اقتصادی ودارایی تهیه وبه تصویب هیأت وزیران می رسد. فهرست مذکور از اولین دوره مالیاتی پس از تصویب هیأت وزیران قابل اجراء خواهد بود.

کالاهایی که صادر می شوند از مالیات ارزش افزوده معاف هستند به همین دلیل گردشگران می توانند پس از خرید در کشور محل سفر و دریافت صورتحساب ارزش افزوده ، موقع خروج از کشور مبالغ پرداخت شده بابت مالیات ارزش افزوده را از طریق مراکز خاصی دریافت نمایند .

قانون مالیات ارزش افزوده در ایران از چه سالی اجرایی گردید؟
کشورهای اروپایی ابداع کننده روش مالیات گیری به روش مالیات بر ارزش افزوده می باشند اما هنوز هم کشورهایی وجود دارند که دلیل نگرش متفاوت به اقتصاد از این روش مالیات گیری استفاده نمی کنند از جمله این کشورها می توان ایالات متحده آمریکا ، بحرین ، عراق ، آنگولا ، کوبا ، هنگ کنگ ، کویت ، کره شمالی و قطر را نام برد .

قانون مالیات ارزش افزوده در ایران از سال 87 اجرایی گردید که نرح اولیه آن در سال 87 معادل 3% بود که به تدریج و در سال های آتی به 9% رسید .
برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت شرکت آراد حساب مراجعه نمائید.

هیچ دیدگاهی برای این آگهی ثبت نشده است

اولین دیدگاه را شما برای این آگهی ثبت کنید

جهت ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید

  ثبت آگهی رایگان