در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...

سایت آگهی 747 | ثبت آگهی رایگان | درج آگهی

فرانچایز ، فرانشیز ، حق امتیاز ، کسب و کارهای زنجیره ای - مشاوره - حق نمایندگی –

Nobitex Referral Campaign Banner

فرانچایز ، فرانشیز ، حق امتیاز ، کسب و کارهای زنجیره ای - مشاوره - حق نمایندگی –

آگهی رایگان
  • خدمات آموزشی متفرقه
  •  phone
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۴۰۲/۰۷/۰۸
  • آخرین بروز رسانی : ۱۴۰۲/۰۷/۱۲
  •    تهران تهران
  • 62 بازدید
  • قیمت : توافقی
فرانچایز یک مدل تجاری است که به یک شخص یا شرکت اجازه می‌دهد تا نام یک برند معروف، محصول، یا خدمات خود را در یک منطقه خاص یا کشوری معین به عنوان یک واحد تجاری مستقل بفروشد. فرانچایزی، اغلب برندهای معتبر و مشهوری مثل رستوران‌ها، فروشگاه‌ها، سیستم‌های خدماتی، و موارد مشابه شامل می‌شود.
در یک معامله فرانچایز، صاحب برند (فرانچایز‌دهنده) اجازه می‌دهد که فرانچایز‌گیرده، با استفاده از نام و نمادهای تجاری برند و همچنین روش‌ها و استانداردهای تجاری مشخص، کسب‌وکاری را اداره کند. به عبارت دیگر، فرانچایز یک روش همکاری تجاری است که به فرانچایز‌گیرنده امکان می‌دهد از شناخت برند معروف و ساختار تجاری آن بهره‌برداری کند و به عنوان یک واحد مستقل در بازار عمل کند. در مقابل، فرانچایز‌گیرنده معمولاً هزینه‌های مشخصی به عنوان هزینه فرانچایز و هزینه‌های بهره‌برداری به فرانچایز‌دهنده می‌پرداز
فرانچایز یک بازی دو سر برد است. از یک طرف برند بعد از اینکه اعتبار مناسبی را بین مخاطبان کسب کرد برای گسترش فعالیت خود نیاز نیست هزینه زیادی بپردازد. دلیل ساده است به مثال مک دونالد بر می گردیم اگر قرار بود این برند در هر کشور و هر شهر تعداد زیادی شعبه تاسیس کند به احتمال زیاد باید هزینه بسیار زیادی را در نظر می گرفت. موضوع دیگر بحث مدیریتی بود که مدیریت این تعداد شعبه در سراسر جهان کار ساده ای نیست. بنابراین بهترین روش برای برند فرانچایز است که هم تعداد شعب خود را افزایش می دهد و هم بیش از پیش شناخته می شود و از طرف دیگر نیازی نیست هزینه زیادی انجام دهد. اما افرادی که از فرانچایز استفاده می کنند و از امتیاز مک دونالد استفاده می کنند هم برد کرده اند. باز هم دلیل ساده است، وقتی همه مردم در سراسر جهان آوازه مک دونالد را می شناسند بنابراین به آن اعتماد می کنند و ترجیح می دهند که از این رستوران ها خرید کنند تا رستوران هایی که اسم و رسم و برند خاصی ندارند. بنابراین راه اندازی یک شعبه مک دونالد احتمال بدست آوردن مشتریان بیشتر را برای شما فراهم می کند.
تفاوت مهم بین حق نمایندگی و فرانچایز در رابطه بین دو طرف قرار دارد:
حق نمایندگی:
1. در حق نمایندگی، یک شرکت (نماینده) به عنوان نماینده‌ای مستقل برای یک شرکت دیگر (نماینده‌دهنده) عمل می‌کند.
2. نماینده اجازه دارد محصولات یا خدمات شرکت نماینده‌دهنده را در یک منطقه مشخصی به نام و برند خود به مشتریان ارائه دهد.
3. نماینده عموماً در کنترل کامل فعالیت‌های خود در مورد قیمت‌گذاری و مدیریت تصمیم می‌گیرد و تنها به عنوان یک نماینده محصولات شرکت نماینده‌دهنده عمل می‌کند.
فرانچایز:
1. در فرانچایز، شرکت فرانچایز‌دهنده به یک شرکت دیگر (فرانچایز‌گیرنده) اجازه می‌دهد تا از نام تجاری، محصولات، خدمات، و سیستم‌های خود به عنوان یک واحد تجاری مستقل استفاده کند.
2. فرانچایز‌گیرنده باید به دقت دستورالعمل‌ها و استانداردهای شرکت فرانچایز‌دهنده را دنبال کند و معمولاً مشمول کنترل بیشتری از سوی شرکت فرانچایز‌دهنده است.
3. فرانچایز‌گیرنده عموماً باید هزینه‌های اولیه و هزینه‌های بهره‌برداری به شرکت فرانچایز‌دهنده پرداخت کند.
به طور خلاصه، در حق نمایندگی، نماینده به عنوان مستقلی عمل می‌کند و در فرانچایز، فرانچایز‌گیرنده به عنوان یک واحد تجاری مستقل با هویت برند شرکت فرانچایز‌دهنده عمل می‌کند و باید به دقت به دستورالعمل‌ها و استانداردها پایبند باشد.

مشاور فرانچایز :
حرفه‌ای است که به افراد و شرکت‌ها کمک می‌کند تا در فرآیند ایجاد و مدیریت سیستم فرانچایز خود موفقیت‌آمیز عمل کنند. این مشاوران تخصص دارند و می‌توانند در انتخاب، توسعه، و مدیریت فرانچایز‌ها کمک کنند. وظایف مشاور فرانچایز ممکن است شامل موارد زیر باشد:

انتخاب مفهوم فرانچایز: مشاور به شرکت یا شخص در انتخاب مفهوم فرانچایز مناسب برای کسب‌وکارشان کمک می‌کند. این شامل انتخاب صنعت، محصولات یا خدمات، و نیز شناخت مشتریان مورد نظر می‌شود.
توسعه دستورالعمل‌ها و سیستم‌ها: مشاور به شرکت فرانچایز‌دهنده کمک می‌کند تا دستورالعمل‌ها، فرآیندها، و سیستم‌های لازم برای اجرای فرانچایز ایجاد کند و به روز رسانی کند.
انتخاب و آموزش فرانچایز‌گیرندگان: مشاور به شرکت در انتخاب و آموزش فرانچایز‌گیرندگان (اشخاص یا شرکت‌هایی که می‌خواهند به عنوان واحدهای فرانچایز مستقل عمل کنند) کمک می‌کند.
مدیریت روابط: مشاور ممکن است در حل اختلافات بین شرکت فرانچایز‌دهنده و فرانچایز‌گیرندگان نیز نقش داشته باشد.
بازاریابی و تبلیغات: مشاور در برنامه‌ریزی و اجرای استراتژی‌های بازاریابی و تبلیغاتی برای فرانچایز کمک می‌کند.
نظارت و ارزیابی: مشاور ممکن است نظارت بر کیفیت خدمات و محصولات فرانچایز را انجام دهد و ارزیابی‌های منظمی از عملکرد و عملکرد مالی واحدهای فرانچایز انجام دهد.
مشاور فرانچایز نقش مهمی در موفقیت و رشد کسب‌وکارهای فرانچایز دارد و می‌تواند به بهره‌وری و افزایش سودآوری کمک کند.
مؤسسه توسعه طلایی علاوه بر داشتن تجربیات ارزنده و سالها کار تحقیقاتی ، پژوهشی و آموزش و مشاوره (از اولین برگزار کنندگان دوره های آموزش فرنچایزینگ در ایران ) و مدیریت پروژه های فرنچایزینگ زیادی با نتایج قابل مشهود در کارنامه خود دارد . و این اطمینان خاطر را به شما می دهد کسب و کار خود را توسعه ببخشید و از نتایج سودمند آن بهرمند شوید .
یکی از دلایل مهمی که باید در زمینه فرنچایزینگ از خدمات مؤسسه توسعه طلایی استفاده کنید، حمایت و آموزش مؤسسه در این زمینه و منتورینگ مدیران میانی و کارکنان در مراحل بعدی است.
کارشناسان و مشاوران متخصص توسعه طلایی شما را از انجام امور بصورت پراکنده و بدون هماهنگی بی نیاز نموده و با برنامه ریزی فرایندها،مراحل توسعه برند شما را در ابعاد گوناگون به شکل منسجم پیش می برند.خدمات فرنچایزینگ مؤسسه توسعه طلایی
• بررسی قابلیت تکثیر پذیری و ویژگی های مورد نیاز جهت توسعه
• طراحی هویت برند در صورت نیاز و پیاده سازی هویت
• طراحی و تعیین زیرساختهای مورد نیاز
• تعیین استراتژی فرنچایز و طراحی بیزنس مدل
• طراحی فرایندها و ایجاد سیستم های داخلی
• تدوین و تنظیم قراردادهای حقوقی توسط کارشناسان متخصص
• آموزش مدیران میانی و کارکنان
• مشاوره و اموزش در زمینه تعیین صلاحیت نماینده و مدیریت فروش نمایندگی ها
• مشاوره در زمینه تعیین استراتژی و انتخاب لوکیشن های مناسب جهت راه اندازی شعب
• برگزاری جلسات واگذاری نمایندگی
• مشاوره و کوچینگ در زمینه راه‌اندازی شعبات
• نظارت عالی بر فرایند فرنچایزینگ
• آموزش و آماده‌سازی فرنچایزی‌ها
• تدوین طرح بازاریابی و طراحی کمپین های تبلیغاتی
• مشاوره مدیریت و تعیین استراتژیک


ویژگی های استفاده از فرانچایز:

1- کاهش ریسک سرمایه گذاری از طریق استفاده از یک برنامه آزمایش شده
2- عدم نیاز به تدوین برنامه آماده سازی. این قسمت توسط ارایه دهنده فرانچایز آماده شده است
3- عدم نیاز به تبلیغات. معمولا تبلیغات توسط ارایه دهنده انجام میشود
4- کاهش زمان مورد نیاز برای انجام مقدمات از قبیل دکوراسیون، طراحی، اجرا...
5- کاهش درگیری با پیمانکاران مختلف به دلیل وجود تعاریف دقیق
6- کاهش هزینه های جاری به دلیل وجود استانداردهای اجرایی
7- انجام پیشگیری های لازم برای عدم مواجه با مشکلات در مسیر اجرا
8- پشتیبانی فنی و تخصصی توسط ارایه دهنده فرانچایزفرانچایز ، فرانشیز ، حق امتیاز ، کسب و کارهای زنجیره ای - مشاوره - حق نمایندگی – توسعه برند - رشد کسب و کار - مشاوره فرانچایزینگ – فرانچایزر - توسعه کسب و کار - ارائه دهنده فرانچایز - راه‌اندازی شعبات - طراحی هویت برند –
طراحی کمپین های تبلیغاتی

هیچ دیدگاهی برای این آگهی ثبت نشده است

اولین دیدگاه را شما برای این آگهی ثبت کنید

جهت ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید

  ثبت آگهی رایگان