در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...

سایت آگهی 747 | ثبت آگهی رایگان | درج آگهی

تسمه های نقاله

تسمه های نقاله

آگهی رایگان
  • برای کسب و کار تجهیزات و ماشین آلات متفرقه
  • قیمت کل : توافقی
  • نوع : ارائه
  •  phone
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۴۰۲/۱۲/۱۷
  • آخرین بروز رسانی : ۱۴۰۳/۰۱/۲۰
  •    تهران تهران
  • 39 بازدید
یک تسمه نقاله ابزاری برای به حرکت در آوردن سیستم تسمه های نقاله ای میباشد که اغلب این نوع تسمه ها به صورت حلقه ای پولی هارا به حرکت در می آورد.کاربرد های این تسمه بسته به نوع سرعت و وزن تغییر میکند. پوشش یا کاور لاستیکی به ۴ دسته کلی تقسیم می‌شود که عبارتند از مقاوم در برابر خوردگی، سایش و پارگی، مقاوم در برابر حرارت، مقاوم در برابر آتش، مقاوم در برابر روغن و مواد شیمیایی.
صنایعی که این نوع تسمه در آن استفاده میشود:
صنایع سیمان
صنایع معادن
صنایع فولاد
صنایع مواد غذایی
انواع مختلف تسمه های نوار نقاله :
تسمه‌های نقاله EP یا منجید دار تسمه‌های نقاله سیم دار ( SIDERFLEX یا ST) تسمه‌های نقاله الواتوری تسمه‌های نقاله باکت دار تسمه‌های نقاله آرامیدی تسمه‌های نقاله لوله ای تسمه‌های نقاله شورون (آجدار یا SPINATEX) تسمه‌های نقاله یک لایه
امروزه بهره‌گیری از سیستم تسمه نقاله کاملاً اجتناب ناپذیر و اساس هر صنعتی محسوب می‌شود و صنایع گوناگون بسته به نیازهای خود از انواع نقاله بهره می‌برند.
تسمه نقاله به فارسی از ترکیب دو واژه انگلیسی Conveyor Belt ترجمه است که البته به آن تسمه کانوایر یا نوار نقاله هم اطلاق می‌شود که غالبا در ایران واژگان تسمه نقاله را به سیستم حرکتی تسمه نقاله از پایه نسبت می‌دهند که از موتور گیربکس، غلطک (درام ابتدایی و انتهایی) تشکیل شده است که سیستم کامل یک نقاله را تشکیل میدهند و به نواری که مواد حمل شونده روی آن قرار می‌گیرند تسمه نقاله گفته می‌شود.
این نوع تسمه برای انتقال محصولات یا مواد خام از طریق استفاده از اصطکاک یا پایه های تسمه استفاده می شود.که به معنای نگهداشت محصول در محل حرکت تسمه می باشد.همانطور که تسمه نقاله محصول خود را حرکت می دهد.محصول در یک مکان در کانوایر قرار می گیرد.
بیشتر وقت ها چرخ، پیچ و تاب در نوار نقاله، این ها توسط درام یا غلطک های مخروطی تسهیل می شوند که اجازه می دهد نوار نقاله شروع به حرکت کند.
همان طور که در مورد کاربرد های این تسمه می دانیم این نکته بسیار اهمیت دارد که طیف وسیعی از نوار نقاله ها برای هر کاربرد مورد استفاده قرار می گیرند، سیستم های تسمه نقاله زیادی نیز وجود دارد و ساده ترین سیستم این نوع تسمه نیازی به کنترل الکتریکی ندارند و این انواع شامل غلطک های کششی و چرخ دستی فشار پولی بالای تسمه نقاله یا سیستم های مسیر محصور است که سیستم‌های موتوردار می‌ توانند از تسمه ساده برای عملکرد های آسان استفاده کنند.
با این حال، داشتن یک سیستم کنترل که از ورودی سنسورها استفاده می کند، معمول تر است که انواع حسگرها شامل چشم عکس، سوئیچ محدود یا حسگر مجاورت است و این سنسور های می توانند به تسمه نقاله بگویند که چه زمانی باید متوقف شود، شروع به کار کند یا عملکرد دیگری را انجام دهد و آنها می توانند نوار نقاله ها و همچنین سایر تجهیزات فرآیند مانند تسمه نقاله را کنترل کنند و در نتیجه این امکان ورودی از تسمه نقاله ، پردازش خروجی ها و اتصال شبکه را فراهم می آورد.
تاریخچه تسمه نقاله
تسمه نقاله یکی از مهمترین اختراعات صنعتی است که در قرن نوزدهم وارد بازار شد و در سال ۱۸۹۲ بود و مخترع آن توماس رابینز بود که باعث پیشرفت صنعت با وجود تسمه نقاله برای حمل زغال سنگ، سنگ معدن و سایر محصولات شد که بعد از آن هنری فورد صاحب برند فورد، خطوط مونتاژ تسمه نقاله را در کارخانه فورد موتورز معرفی کرد که امکان تولید انبوه و تولید دسته ای را معرفی کرد.
در ادامه توصیه می کنیم اگر می خواهید ایده بهتری در مورد اینکه چگونه تسمه نقاله ها به چنین راه حلی برای نوآوری و کسب و کار تبدیل شده اند، آن را بررسی کنید که البته دو نوع اصلی تسمه نقاله وجود دارد که جابجایی مواد عمومی و جابجایی مواد فله استفاده می شود و بسته به آنچه که سیستم تسمه نقاله شما انجام خواهد داد، تصمیم می گیرد که برای حمل کالا به چه نوع تسمه ای نیاز دارید.
البته در حال حاضر مدل های تولید تسمه نقاله، از طرف تولیدکنندگان تسمه نقاله با شماره های پذیرش اختصاص داده شده برای الزامات CFR30، 18.65 را برآورده شده است و همچنین برای تعیین مقاومت گرمایی برخی از اجزای سیستم های حمل و نقل تسمه نقاله استفاده می شود و قطعاتی مانند روکش غلتکی تسمه نقاله، مواد عقب افتاده برای استفاده در محرک های تسمه به روشی متفاوت از تسمه نقاله ساخته می شوند.
فرمولاسیون این موارد نیز می تواند متفاوت باشد که به عنوان مثال، مواد اسکرابر تسمه نقاله ممکن است از پلاستیک سخت ساخته شده باشد که به شکلی صورت می پذیرد که شکل می گیرد که زباله ها را از تسمه نقاله پاک کند و توصیه می‌شود این مواد برای استفاده در معادن زیرزمینی زغال سنگ مقاوم در برابر شعله باشند، اگرچه طبق مقررات الزامی نشده است.
کاربرد های تسمه نقاله
به این ترتیب تسمه نقاله ساختاری برای حرکت خود دارد و عمود قرار می گیرد و قالب معمولی از یک قاب فلزی با غلطک هایی در هر انتهای یک تخت فلزی تخت تشکیل شده است که اگر این یک برنامه کاربردی سنگین است، غلطک های آن در سیستم نزدیک ‌تر هستند و تسمه نقاله لاستیکی معمولاً برای مواردی با شکل عجیب و غریب یا نامنظم استفاده می شود تا از سقوط تسمه و نوار بین غلطک ها جلوگیری شود و البته این امکان را به وجود آورده است که آن ها را در کاربرد های صنعتی زیادی مورد استفاده قرار داد.
زیرا آن ها در انتقال و بسته بندی قطعات و همچنین در صنعت تولید به شکل گسترده مورد مصرف قرار می گیرد و به دلیل مطابقت گیری در فناوری های تسمه نقاله ، به دلیل تنوع وزن، طول و اقلامی که می توانند حمل کنند، می توانند در اکثر صنایع مورد استفاده قرار گیرد که البته سیستم تسمه نقاله توسط یک بخش ریلی مسطح با غلطک هایی در طول مسیر خود حمایت می شود.
مشخصات تسمه نقاله
اگر مایلید در مورد یک نوار نقاله سفارشی تولید و طراحی شده برای نیازهای تجاری خود صحبت کنید و این بخش اساسی از نحوه عملکرد هر تسمه نقاله و تأثیر آن بر سیستم نوار نقاله و عملکردهای شما است که ما تحت نام بخشی از فرآیند طراحی اطمینان حاصل می کند که تسمه نقاله به طول مورد نیاز ساخته شده است که ظرفیت بارگیری یا حاشیه بارگذاری سیستم نوار نقاله را تعیین می کند و هنگام نصب تسمه نقاله در کسب و کار خود، به عنوان بخشی از یک سیستم نوار نقاله گسترده تر یا به تنهایی، ایرادات و مسائل به خصوصی وجود دارد که باید در نظر بگیرید و آنها را در نظر بگیرید.
ارزیابی پاسخ به این سؤالات به شناسایی نوع سیستم نوار نقاله کمک می کند که به طور مثال؛ برای تجارت خود می خواهید مانند نوار نقاله شاتل، نوار نقاله انتقال، نوار نقاله های شیبدار، نوار نقاله سیمی، نوار نقاله، نوار نقاله غلطکی، نوار نقاله مارپیچ، تسمه فعال، تسمه مدولار، نوار نقاله های انعطاف پذیر، نقاله های فلزی خنک کننده به عنوان مثال نوار نقاله های تشخیص، نوار نقاله های انتقال و جا به جایی تسمه باشد یا خیر.
با این همه بسیار اهمیت دارد که به یاد داشته باشید که با افزایش فشار مورد نیاز برای سیستم تسمه نقاله ، باعث تغییراتی بر عرض، طول و طراحی کلی سیستم نوار نقاله تأثیر می گذارد و حداکثر ظرفیت بار یک سیستم نوار نقاله بر اساس ظرفیت بار در واحد طول است که توجه به این اندازه و سرعت انتقال نیز معروف است.
البته سرعت این نوع تسمه برقی با غلطک ها معمولاً بر حسب اینکه چه مقدار محصول، بسته یا حجم یک کالا روی سیستم نوار نقاله برقی به حرکت در می آیند اندازه گیری می شود زیرا سرعت کار یک سیستم بسته به چیزی که جابجا می شود متفاوت است که برای مثال اگر میوه‌های آسیب پذیر و ظریف را جابه‌جا می‌کنید، برای استحکام قوطی‌های فلزی به سرعت متفاوتی نیاز دارد و کنترل سرعت بخش کلیدی در نحوه عملکرد سیستم های تسمه نقاله است که می تواند بر عوامل دیگری مانند توان عملیاتی سیستم نوار نقاله تأثیر بگذارد.
ویژگی تسمه نقاله
همانطور که بسیاری از مسائل مربوط به نوار نقاله حل نشده باقی مانده است، با این همه در روند مسدود شدن در حالت عادی بسیار محسوس هستند و به دلیل اینکه سرعت عبور سیستم تسمه نقاله را کاهش می دهند توسط عوامل عملیاتی برداشته می شوند و در حالی که یک عمل کننده ممکن است یک اتفاق را در صورتی که یکبار غیرفعال باشد برطرف کند.
ممکن است چنین چیزی رخ بدهد که اگر آنها بیشتر اتفاق بیفتند، می تواند نشانه ای از مشکل دیگری در عملکرد تسمه نقاله باشد، مانند ردیابی اشتباه که نیاز به بررسی دقیق تری دارد که اگر به یک سیستم نوار نقاله نیاز دارید، شاید یک مورد در یک نقطه گیر کرده باشد و در نتیجه هیچ گزینه دیگری نتواند پیشرفت کند و این تجمع اقلام روی سیستم تسمه نقاله بر توان عملیاتی یا حجم واحدها در سیستم نوار نقاله تأثیر می گذارد .
البته نا گفته نماند که ایرادات ذکر شده وضعیتی را به وجود می آورد که کل تسمه نقاله یا حتی بدتر از آن، کل سیستم نوار نقاله را تحت تاثیر قرار دهد و به همین دلیل است که آموزش کارکنان برای آگاهی از مسائل عمل نکرده تسمه ها بسیار مهم است تا بتوانند به محض بروز مشکلات تعمیر و نگهداری را حل کنند که لازم است برای اطلاعات تعمیر و نگهداری تسمه نقاله پس از فروش با ما تماس بگیرید زیرا مرحله خراب شدن تسمه نقاله جایی است که اقلامی که در داخل تسمه جابجا می شوند، در پیشرفت آن مختل می شوند.
انواع تسمه های نقاله
تسمه نقاله ضدحرارت
تسمه نقاله استیل کور
تسمه نقاله ضداسید
تسمه نقاله ضد روغن
تسمه نقاله ضدسایش

هیچ دیدگاهی برای این آگهی ثبت نشده است

اولین دیدگاه را شما برای این آگهی ثبت کنید

جهت ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید

  ثبت آگهی رایگان